Yelken bayrakları,Makam bayrakları,Gönder bayrakları

                Yelken Bayrakları, Makam Bayrakları, Gönder Bayrakları

                Bayraklar ülkeleri, takımları, grupları temsil eden en önemli semboldür. Özellikle ülkeler için bayrakları şekilleri ile ülkelerin bağımsızlık mücadelelerinin göstergesidir. Bayraklar ülke resmi kurumlarının önünde, okullarda, devlet dairelerinde gibi yerlerde sürekli gönderde asılı halde kalır. Resmi törenlerde, diğer ülke başkan ziyaretlerinde iki ülkenin de bayrağı gönderdedir.

                Yelken Bayrakları Nedir?

                Yelken bayrakları, ürün ya da hizmet tanıtmak amacı ile tanıtımı yapılacak yerin önüne dikkat çekmek için konulan bayraktır. Kumaş baskılı ve plastik dubadan oluşur. Yelken bayrakları en çok tercih edilen ve satılan bayrak türüdür. Özel olarak üretilen kumaş türü sebebi ile asla yağmurdan sudan etkilenmez. Yıkanır ve solmaz. Tasarımı ve üretimi özel olarak yapıldığından her zaman görünürlüğünü korur. Yelken bayrakları aynı zamanda 360 derece hareket edebilen şekli ile dikkat çekicidir. Kişiye ve kurumlara özel marka tescilinin göstergesidir.

                Makam Bayrakları Nedir?

                Makam Bayrakları, belirli kişilerin makamlarını temsil eden bayraklardır. Makam araçlarının uç kısmına ve makam masalarına konulur. Makam bayrakları ilgili makamı temsil eden bir sembolün işlendiği ya da boya baskı yapıldığı şekildedir. Hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde üretilir. Kişileri ve kurumları temsil ettiğinden uzaktan bakıldığında fark edilecek şekilde tasarlanmıştır. Yağmur, su ve dış koşullara karşı kumaşı ve üzerine yapılan baskısı dayanıklıdır.  Ayrıca makam bayraklarının yanında ülke bayrağı da mutlaka yer alır. İki bayrak yan yana olduğunda ülke adı ve makam bilgisini bayraklardan almak mümkün olmalıdır.

                Gönder Bayrakları Nedir?

                Gönder bayrakları, gönder direğine çekilen bayraklardır. Gönder ise bayrak direği demektir. Göndere bayrak çekilmesi bayrağın en üst kısma kadar çıkarılması demektir. Gönder bayrakları, ülke bayrakları, futbol takım bayrakları, özel şirket logolu bayraklar ve isteğe göre üretilen bayraklardır. Gönder bayraklarının kullanımı ise ülkelerin resmi törenlerinde, özel günlerinde, milli bayramlarında ya da iki devlet arasındaki görüşmelerde gerçekleşir. Diğer bayrak çeşitlerinde olduğu gibi gönder bayraklarında da mutlaka özel kumaş ve baskı kullanılmalıdır. Tamamı ile dış hava koşullarında dayanıklı olarak üretilmelidir.  360 derece dönebilen ve rüzgârdan etkilenmeyen kumaş ve sistem yapılmalıdır. Kullanım yeri ve amacı çok önemli olan bayrak türüdür.

 

Instagram Blog Yelken bayrakları,Makam bayrakları,Gönder bayrakları
Yelken bayrakları,..more_vert

                Yelken Ba..

Yelken bayrakları,Makam bayrakları,Gönder bayraklarıclose

                Yelken Bayrakları, Makam Bayrakları, Gönder Bayrakları                 Bayraklar ülkeleri, takımları, grupları temsil eden en önemli semboldür. Özellikle &u..

Oku
Instagram Blog İnstagram takipçi
İnstagram takipçi..more_vert

İnstagramda herkes doğal takipçi kazanmayı merak ediyor bugün ondan bahsedelim keşfete &..

İnstagram takipçiclose

İnstagramda herkes doğal takipçi kazanmayı merak ediyor bugün ondan bahsedelim keşfete çıkarak sayfanızı büyütebilir instagram takipçi sahip olabilirsiniz belli başlı keşfet grupları var bunlara katılıp karşılıklı takipleşip karışıklı yorum yaparsanız keşfete çıkarsınız gönderi beğeniniz artar yorum s..

Oku
Instagram Blog Haznedar Ekspertiz, Merter Ekspertiz Güngören Ekspertiz
Haznedar Ekspertiz..more_vert

Haznedar Ekspertiz, Merter Ekspertiz Güngören Ekspertiz     İkinci el a..

Haznedar Ekspertiz, Merter Ekspertiz Güngören Ekspertizclose

Haznedar Ekspertiz, Merter Ekspertiz Güngören Ekspertiz     İkinci el araç almak isteyenler, araç bakımını ve kontrollerini güvenli bir yerde gerçekleştirmek ister. Haznedar expertiz bu konuda en kaliteli ve tarafsız raporları hazırlamaktadır.  Kontroller sırasında araçların detaylı..

Oku